Regały archiwalne

Regały archiwalne to znakomity, a przede wszystkim bardzo praktyczny element wyposażenia. Stanowi przykład nowoczesnego rozwiązania znajdującego zastosowanie w każdym archiwum czy to państwowym czy prywatnym. Jest idealnym rozwiązaniem także dla muzeów, bibliotek, placówek edukacyjnych, instytucji finansowych, ale także wszędzie tam, gdzie istotną rolę odgrywa ergonomia, organizacja, a przede wszystkim bezpieczeństwo.

Olbrzymią zaletą oferowanych na rynku regałów jest ich nośność. Istnieją bowiem egzemplarze, których udźwig wynosi nawet do 200 kg. Większość firm jest w stanie przygotować regał pod konkretne zamówienie i spersonalizować go pod potrzeby każdego klienta.

Każda z instytucji na potrzeby prowadzącej działalności gromadzi i przechowuje duże ilości dokumentów. Dostępne warianty regałów są idealnie skrojone pod przechowywanie zarówno segregatorów, teczek, jak nawet pudeł i skrzyń archiwalnych.

Wśród wielu wariantów regałów wszystkie wykonane są z najwyższej jakości materiałów i komponentów. Udział w procesie produkcji biorą doświadczeni i wykwalifikowani projektanci, których dzieła to połączenie nowoczesności z funkcjonalnością. To wszystko zamknięte w eleganckiej konstrukcji mebla.

W regałach archiwalnych wykorzystywane są 3 podstawowe rozwiązania: ograniczniki boczne, zapory tylne zabezpieczające przed przewracaniem się dokumentów i ich spadaniu, regały przesuwne zwanych też regałami jezdnymi. Istnieje również inne interesujące rozwiązanie: ogranicznik środkowy połączony z bocznymi, który umożliwia wykorzystanie półki regału do składowania dwustronnego.

Dodatkową funkcją segmentów regałów archiwalnych może być dodatkowo wyposażona w dedykowany system podpór przesuwnych pod dokumenty, spodoba się to wszystkim, którzy cenią porządek w aktach i dokumentach.

Regały archiwalne w wersji przesuwnej to idealne rozwiązanie dla osób chcących zaoszczędzić miejsce magazynowe, ale również zminimalizować koszty składowania akt i ksiąg.

Reasumując, niepodważalnymi zaletami zastosowania regałów archiwalnych:

  • znaczne zwiększenie pojemności składowania w stosunku do innych metod,
  • łatwy i szybki dostęp do przechowywanych dokumentów,
  • bezpieczeństwo i niezwykła funkcjonalność – łatwa adaptacja do każdego wnętrza, pomieszczenia,
  • regały poruszają się po stalowych szynach ułożonych na posadzce magazynu lub wpuszczonych w podłogę,
  • niesłychanie wytrzymała konstrukcja z profilowanych elementów stalowych,
  • ściany działowe w wersji pełnej lub ze stężeniami krzyżowymi,
  • projekt półek i system mocowania pozwala regulować wysokości ich położenia.
Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com