Home Menu Search

Automatyka

GPS, Maszyny, Sterowanie

4 najważniejsze narzędzia jubilerskie

Fanki biżuterii na pewno słyszały już o najważniejszych narzędziach jubilerskich, zwłaszcza jeśli kiedykolwiek próbowały same tworzyć różnego rodzaju wisiorki, kolczyki czy też bransoletki. Wiele osób interesujących się biżuterią potrafi samodzielnie dokonać drobnych napraw takich jak wymiana zapięcia do kolczyków lub łańcuszka. A do tego niemalże niezbędne są podstawowe narzędzia jubilerskie z http://www.jasper.waw.pl/narzedzia-jubilerskie/ lub innego sklepu tego typu.

Czas poznać najważniejsze elementy wyposażenia osób zajmujących się biżuterią:

  • Obcęgi. Przydają się przy wszelkiego rodzaju wymianach takich części jak kółeczka czy zapięcia. Łatwo nimi coś podważyć, choć ich głównym zadaniem jest przecinanie metalu, więc należy się obchodzić z nimi dość ostrożnie.

 

  • Szczypce to kolejne bardzo istotne narzędzie jubilerskie, które pomaga w dociskaniu kółeczek i zapięć tak, żeby nie zsuwały się z elementów, z którymi je łączymy.

 

  • Obcinaki pomogą ci na przykład w precyzyjnym przycinaniu łańcuszków i innych elementów ciętych z metra. Pamiętaj, że precyzja w jubilerstwie jest bardzo istotna, jeśli liczy się dla nas estetyka.

 

  • Klej do biżuterii. Większość materiałów można kleić jednym rodzajem kleju, niektóre elementy wymagają specjalnych produktów. Bez tego narzędzia jubilerskiego się nie obędzie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *