Home Menu Search

Automatyka

GPS, Maszyny, Sterowanie

Czy warto wybrać ogrzewanie elektryczne?

 

Zima w Polsce oznacza konieczność ogrzewania domu. W takiej sytuacji istnieje co najmniej kilka możliwości wyboru. Można postawić na kominy ceramiczne i klasyczne ogrzewanie, dzięki rozwiązaniom przygotowanym przez https://sklep.auroks.pl/kominy-systemy-kominowe/ . Alternatywą dla kominów ceramicznych są choćby kominy stalowe, albo tradycyjne ceglane.

 

Jednak jeżeli ktoś nie chce ogrzewać domu przy pomocy drewna, lub węgla to ma do wyboru m.in. ekogroszek, gaz, albo ogrzewanie elektryczne. Bardziej dociekliwi wyróżnią jeszcze inne rodzaje ogrzewania, tak samo jak będą dzielili kominy ceramiczne na jeszcze bardziej szczegółowe kategorie.

 

Jak wypada na tle tych wszystkich sposobów ogrzewanie elektryczne?

 

Sposób ogrzewania Koszty z tym związane
Instalacja ogrzewania elektrycznego Ok. 2000zł
Instalacja kominów ceramicznych Ok. 3000 zł
Instalacja ogrzewania gazowego Ok. 2500 zł
Średnie koszty ogrzewania elektrycznego w skali roku 8000 zł
Średnie koszty ogrzewania gazowego w skali roku 5000 zł
Średnie koszty ogrzewania „tradycyjnego” w skali roku 3000 zł

 

Jak widać ogrzewanie elektryczne jest znacznie droższe, jednak jego koszty można zmniejszyć poprzez odpowiednie nawyki i zaplanowanie używania go na etapie projektowania domu. Ponadto jest to ogrzewanie znacznie wygodniejsze, nie ma znaczenia czy użyje się kominów ceramicznych, czy klasycznych ceglanych trzeba pamiętać o dokładaniu do pieca. W dodatku o ile kominy ceramiczne wyglądają ładnie, to inne rodzaje kominów nieszczególnie. Natomiast ogrzewanie elektryczne wymaga minimalnego zaangażowania, w dodatku nie zajmuje dużo miejsca i może być praktycznie niewidoczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *