Home Menu Search

Automatyka

GPS, Maszyny, Sterowanie

Inteligenty i bezpieczny dom jednorodzinny

Domy inteligentne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, ponadto technologie stosowane w tych domach również z roku na rok coraz bardziej się rozwijają. Już teraz profesjonalne firmy takie jak www.homekoncept.com.pl zajmujące się przygotowywaniem gotowych projektów domów jednorodzinnych obserwują rosnący trend i coraz większe zapotrzebowanie na inteligentne rozwiązania. Ja w tym krótkim artykule pokażę Ci jakie rozwiązania możesz zastosować w swoim projekcie domu jednorodzinnego już dzisiaj. Nawet jeżeli nie był on budowany z myślą o tym, żeby był inteligenty.

Rozwiązania, które możesz mieć już dzisiaj w swoim domu

  • Elektroniczna niania – nie mam tutaj na myśli robota, który wychowuje twoje dziecko, ale urządzenie, które jest swojego rodzaju „monitoringiem”. Dzięki temu usłyszysz gdy twoje dziecko zapłacze nawet jeżeli będziesz w zupełnie innym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie co prawda nie wpisuje się w cenę projektu domu jednorodzinnego, jednak w każdej chwili możesz zakupić urządzenie i zyskasz trochę swobody w wychowywaniu dziecka

  • Automatyczny odkurzacz – kolejny element, który ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie. Najlepiej sprawuje się gdy chodzi o parterowe projekty domów jednorodzinnych, ponieważ wtedy zwykle bez przeszkód może funkcjonować całym domu. Dzięki posiadaniu takiego odkurzacza zawsze będzie czysto w twoim domu

  • Czujniki gazu, dymu – warto je zastosować, ponieważ to nie tylko „inteligentne” rozwiązanie, ale pomagające utrzymać bezpieczeństwo. Niestety cały czas dochodzi do różnego rodzaju zaczadzeń. Natomiast takie proste czujniki pozwalają tego uniknąć.

Ze wszystkich dostępnych rozwiązań wybrałem trzy, które według mnie zasługują na największą uwagę gdy chodzi o projekty domów jednorodzinnych. Co najlepsze możesz je wykorzystać w swoim domu w każdym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *