Home Menu Search

Automatyka

GPS, Maszyny, Sterowanie

Krótki słownik pozycjonowania stron

 

Nawet jeśli zamierzasz zlecić pozycjonowanie stron internetowych http://www.mkgroup.pl/ lub innej agencji SEO, to z całą pewnością powinieneś zapoznać się z podstawowymi pojęciami z tej branży. W ten sposób podczas rozmowy z przyszłym zleceniobiorca będziesz brzmiał bardziej profesjonalnie, trudniej będzie ciebie oszukać a ponadto doskonale będziesz wiedział, co dzieje się z twoją domeną. Znajomość zaledwie kilku podstawowych pojęć z obszaru pozycjonowania stron może już wkrótce znacznie ułatwić ci życie.

 

  • Fraza kluczowa – to właśnie od doboru odpowiednich słów i zwrotów oraz specjalnych zabiegów mających na celu podniesienie pozycji twojej domeny w wynikach wyszukiwania zależy sukces usługi. Powinna odnosić się do twojej branży, usług, oferowanych produktów, a także lokalizacji, czyli miasta, województwa, regionu, itp., w którym świadczysz swoje usługi.

 

  • SEO – po angielsku Search Engine Optimization, a po polsku optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, znana również jako pozycjonowanie stron. Jest to dość złożony proces stanowiący część marketingu internetowego i obejmujący szereg zabiegów mający na celu zdobycie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania dla konkretnych fraz i słów kluczowych z twojej branży.

 

  • Marketing treści – nazywany często content marketingiem. Element niezbędny do osiągnięcia wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Podczas tworzenia treści pamiętać także o pozycjonowaniu stron i zasadach SEO, gdyż wpływa to pozytywnie na wyniki w wyszukiwarkach. Obejmuje artykuły i opisy produktów umieszczane np. na blogach i w mediach społecznościowych, a także komentarze, dyskusje na forach internetowych, linkowanie itd.

 

  • Audyt SEO – bardzo ważna usługa, z której na pewno warto skorzystać. Pozwala na wykrycie błędów i nieprawidłowości na twojej domenie. Raport tego typu sporządza się na podstawie analizy domeny internetowej pod kątem dostosowania do wymagań wyszukiwarek. Dzięki niemu możliwe jest pozycjonowanie stron na najwyższym poziomie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *