Home Menu Search

Automatyka

GPS, Maszyny, Sterowanie

Rodzaje napędów w wózkach widłowych

Wśród niezliczonych typów i rodzajów, istniejących na polskim rynku, wózki widłowe, importowane np. przez http://www.lemarpol.eu , można uporządkować według wielu kryteriów, takich jak: ich przeznaczenie, napęd, czy funkcja. Ze względu na rodzaj napędu wyróżniamy:

 

  • Wózki widłowe spalinowe

Najczęściej są napędzane olejem napędowym, ale zdarzają się również z napędem LPG. Tego typu wózki widłowe przeznaczone do użytku na otwartych przestrzeniach. Mają dużą moc i wytrzymują spore obciążenia. W pomieszczeniach zamkniętych, przez wzgląd na emisję spalin, wymagane jest zastosowanie specjalnych filtrów.

 

 

  • Wózki widłowe elektryczne

Z napędem akumulatorowym. Spełniają one wszelkie wymogi bezpieczeństwa oraz przepisy UDT i z tego względu mogą być przeznaczone do zamkniętych pomieszczeń. Spośród wszystkich widłowych, te wózki są najbardziej precyzyjne i na ogół niewielkich gabarytów, przez co świetnie sprawdzają się w małych wąskich przestrzeniach, takich jak magazyny.

 

 

  • Wózki widłowe gazowe (LPG)

Obok elektrycznych, są jednym z najbardziej ekonomicznych wózków na naszym rynku. Przeznaczone do zastosowania jedynie na otwartych przestrzeniach, ze względu na emisję spalin. Tak jak w przypadku spalinowych, używając w zamkniętych przestrzeniach wymagają zastosowania specjalnych filtrów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *